Seminář

Převodní ceny, problematika investic a pravidel hospodářské soutěže – aktuální vývoj (akce již proběhla)

location Č. Budějovice 17. 9. 2019, 9:00

V posledních letech se ekonomice daří, společnosti rostou, investují a zároveň se transakce globalizují. s tím jsou spojené i nové oblasti, na které se daňová správa zaměřuje, a změny ve veřejné podpoře investic. v roce 2019 dochází k novelizaci pravidel odpočtu na výzkum a vývoj, k novelizaci pravidel pro získání investičních pobídek. v oblasti převodních cen jsou zároveň zvyšovány nároky na prokazování nákladů a ziskovosti.

Zároveň se v roce 2018 meziročně významně zvýšil počet řízení zahájených Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Zvyšují se tedy nároky na nastavení smluvních vztahů s obchodními partnery v souladu s pravidly hospodářské soutěže.

Jaký dopad mají tyto změny na Vaši společnost a na odpovědnost statutárních orgánů a jejich členů?

Při investování i rozšiřování aktivit Vaší společnosti musíte všechna nová pravidla znát. Nabízíme možnost seznámit se s důležitými novinkami v rámci jednoho dopoledne.

Zveme Vás na pracovní setkání určené pro finanční ředitele a hlavní účetní, a samozřejmě kohokoli dalšího z Vaší společnosti, kdo se výše uvedenými tématy ve Vaší společnosti zabývá. Provedeme Vás na praktických příkladech současnými změnami a očekávaným vývojem v těchto oblastech. Zodpovíme Vaše otázky.

Pracovní setkání se bude konat v Clarion Congress Hotel v Českých Budějovicích dne 17. září 2019 od 9:00 hod. Na semináři se setkáte s odborníky z týmu převodních cen, týmu daně z příjmu právnických osob a z týmu advokátní kanceláře Deloitte Legal.

Co jsme pro Vás připravili?

Nastavení převodních cen z praktického pohledu s důrazem nejen na ziskovost společnosti, ale také na vliv jednotlivých transakcí na hospodaření společnosti a dopad nového pokynu k převodním cenám na každodenní praxi. Provádíte správně nákupy ve skupině, jak jsou nastaveny vzájemné služby a podpora, sdílíte společně majetek? To vše ovlivňuje základ daně společnosti. Zároveň globalizace a záměr skupiny ovlivňuje i Vaše investování a vývojové aktivity. Obě tyto oblasti byly letos novelizovány, upozorníme vás na vliv těchto změn na Vaše aktivity a na nové možnosti.

Jsou Vaše smlouvy a cenotvorba v souladu s pravidly hospodářské soutěže? Jednají s Vámi Vaši obchodní partneři férově? Jsou Vaše statutární orgány a jejich členové chráněny před osobní odpovědností správným nastavením interních předpisů a postupů? Je Vaše společnost připravena na šetření ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže? Poradíme Vám, jak se efektivně vypořádat s nástrahami pravidel hospodářské soutěže.


Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.