Pracovní snídaně

Intrastat, jak ho ještě neznáte… (akce již proběhla)

location Praha 9. 10. 2019, 9:00

Také se Vás týká povinnost reportovat celní správě hlášení Intrastat? Zabírá Vám příprava a podání statistických reportů dny místo hodin? Stále ještě zpracováváte statistiky týkající se pořízení nebo dodání zboží ručně a bojíte se manuálních chyb? Víte, že i v takových případech Vám můžou hrozit vysoké sankce? Chtěli byste jednoduchým a rychlým způsobem propojit přípravu Intrastat reportů a DPH přiznání a zároveň se dozvědět nejaktuálnější novinky z novely „Quick fixes", platné již od 1. 1. 2020, a blížícího se brexitu? Pak přijďte na pracovní snídani Deloitte na téma „Intrastat, jak ho ještě neznáte...", která se bude konat 9. října 2019 v Praze.

Program

Statistické reporty Intrastat poskytují celní správě mnohem detailnější informace, než si mnohdy uvědomujeme. Přestože Intrastat nepatří mezi klasické daňové reporty, na jejichž základě je daňovému subjektu vyměřena daň, na jeho důležitosti to nic nemění. Stejně tak se k tomu staví i celní správa, která nedostatečné vykazování statistik trestá stále přísnějšími sankcemi.

Na co se v průběhu pracovní snídaně zaměříme? Zejména na následující témata:

  • Hlášení Intrastat – pravidla vykazování
  • Intrastat jako nový modul nástroje taxCube aneb příprava nikdy nebyla jednodušší a rychlejší (praktická ukázka nástroje taxCube)
  • Největší evropská novela DPH od roku 1993 „Quick fixes" z pohledu cel
  • Brexit a jeho dopady z hlediska DPH a cla

Seminář je určen pro finanční, účetní a daňové manažery.

Přednášející

Diskusi v rámci pracovní snídaně povede Jaroslav Beneš, ředitel v daňovém a právním oddělení společnosti Deloitte, problematikou „Quick fixes" Vás provedou Michaela KučerováPetra Závalová a pravidla pro vykazování reportů Intrastat Vám představí Šárka Kovářová.


Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.