Webcast

Nová oznamovací povinnost DAC VII: Dopady na provozovatele webů a prodejce (akce již proběhla)

location Praha 7. 6. 2022, 14:00

Od 1. ledna 2023 by měla vstoupit v platnost novela zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní. Ta přináší nové povinnosti pro provozovatele elektronických platforem a webových rozhraní, které umožňují realizaci vybraných činností, na něž novela cílí. Za nesplnění těchto povinností hrozí provozovatelům vysoké pokuty, zápis na seznam nespolupracujících platforem či dokonce zákaz činnosti.

Pokud se chcete dozvědět, jaké konkrétní dopady může mít zmíněná novela na vaše podnikání nebo jakým způsobem ji ve své činnosti zohlední správce daně, neváhejte a připojte se k našemu webcastu!

Vedle provozovatelů by se novelou měli zabývat rovněž i prodejci, kteří přes webová rozhraní nabízejí svoje služby či zboží – předmětem oznámení jsou totiž také jejich prodeje a obchodní aktivity. Tyto informace posléze využívá finanční úřad pro svou kontrolní činnost.

Program

V rámci webcastu vám představíme novelu zákona a upozorníme na praktické dopady. Zaměříme se také na to, co v souvislosti s chystanou novelou můžete v nejbližší době očekávat od správce daně a jak se na novelu připravit.

Přednášející

Alena Wágner Dugová, senior manažerka
Michaela Kučerová, manažerka
Jakub Vrkoč, manažer


Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.