Pracovní snídaně

Pracovní snídaně: Intrastat, jak ho ještě neznáte… (akce již proběhla)

location Praha 13. 11. 2019, 9:00

Také se Vás týká povinnost reportovat celní správě hlášení Intrastat? Zabírá Vám příprava a podání statistických reportů dny místo hodin? Stále ještě zpracováváte statistiky týkající se pořízení nebo dodání zboží ručně a bojíte se manuálních chyb? Víte, že i v takových případech Vám můžou hrozit vysoké sankce? Chtěli byste jednoduchým a rychlým způsobem propojit přípravu Intrastat reportů a DPH přiznání a zároveň se dozvědět jaké jsou aktuální možnosti veřejné podpory vašich podnikatelských záměrů? Pak přijďte na pracovní snídani Deloitte na téma „Intrastat, jak ho ještě neznáte…“, která se bude konat 13. listopadu 2019 v Praze.

Program

Statistické reporty Intrastat poskytují celní správě mnohem detailnější informace, než si mnohdy uvědomujeme. Přestože Intrastat nepatří mezi klasické daňové reporty, na jejichž základě je daňovému subjektu vyměřena daň, na jeho důležitosti to nic nemění. Stejně tak se k tomu staví i celní správa, která nedostatečné vykazování statistik trestá stále přísnějšími sankcemi.

Na co se v průběhu pracovní snídaně zaměříme? Zejména na následující témata:

  • Hlášení Intrastat – pravidla vykazování
  • Intrastat jako nový modul nástroje taxCube aneb příprava nikdy nebyla jednodušší a rychlejší (praktická ukázka nástroje taxCube)
  • Největší evropská novela DPH od roku 1993 „Quick fixes“ z pohledu cel
  • Podpora podniků z veřejných zdrojů – aktuální dotační příležitosti a novinky v oblasti odpočtu na výzkum a vývoj

Seminář je určen pro finanční, účetní a daňové manažery.

Přednášející

Diskusi v rámci pracovní snídaně povede Jaroslav Beneš, ředitel v daňovém a právním oddělení společnosti Deloitte, problematikou „Quick fixes“ Vás provede Michaela Kučerová a aktuální příležitosti pro podnikatele v oblasti veřejné podpory Vám představí Martin SchulzMartin Šindler.


Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.