Workshop

Zrušeno: AML Risk Rating (akce již proběhla)

location Praha 21. 11. 2019, 9:00

Upozornění: Akce byla zrušena. Pro více informací kontaktujte Gabrielu Naiwirtovou gnaiwirtova@deloittece.com.

„Risk-based“ přístup k prevenci praní špinavých peněz je standardem, který je regulátory dlouhodobě doporučován. Umožňuje mimo jiné zvýšit efektivitu využívání omezených zdrojů pro plnění AML povinností, ale jeho zavedení a využití tak, aby byla zachována účinnost celého AML systému (programu), nejsou jednoduché. Jedním z hlavních prvků risk-based přístupu je AML risk rating klientů, tedy forma kvantifikace rizika, kdy konkrétní klient zneužije produkty nebo služby pro praní špinavých peněz. Risk rating lze dále použít pro určení rozsahu opatření aplikovaných na daného klienta.

Co se naučíte?

 • Zjistíte, proč a kdy používat AML risk rating, poznáte různé možnosti implementace
 • Seznámíte se s povinnými a nepovinnými parametry a s faktory rizik vstupujících do výpočtu
 • Podělíme se s vámi o tipy ohledně způsobů napočtu pro splnění právních povinností
 • Zjistíte, co je to „tailoring“ procesu pro danou společnost
 • Naučíte se, jak řešit některé běžné problémy s datovou kvalitou a jak testovat dopady nasazení či změn

Co vás čeká?

 • Krátký teoretický výklad AML regulace
 • Popis souvislosti AML risk ratingu s jednotlivými požadavky regulace
 • Demonstrace a interaktivní diskuze nad variantami implementace
 • Další příklady např. využití v rámci monitoringu obchodů

Co si odnesete?

 • Poznáte postup, jak vhodně zavést AML risk rating ve vaší společnosti
 • Získáte inspiraci, jak vylepšit svůj současný způsob napočtu nebo související procesy

Pro koho je kurz určen

 • AML officers, analytici, specialisté
 • Compliance officers, specialisté
 • Business / process / IT analytici, projektoví manažeři, kteří se setkávají s oblastí AML
 • Middle- nebo back-office manažeři řešící oblast AML, KYC

Školitelé

Vladimír Cupal
Vladimír vystudoval softwarové inženýrství a následně působil v několika významných bankách v České republice a Rakousku. Svou kariéru zaměřil na oblast prevence finanční kriminality, především prevenci a detekci podvodů (úvěrové, transakční a jiné) a opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Vladimír je certifikovaným odborníkem na oblast řízení rizik (International Certificate in Banking Risk and Regulation). V rámci předchozí praxe pracoval v různých rolích od datového analytika po Head of Compliance and AML. Od roku 2018 působí ve forenzním týmu Deloitte Česká republika na pozici Assistant Director, kde vede projekty zaměřené zejména na AML/CFT opatření a vyšetřování podvodů. Vladimír se zaměřuje hlavně na technické aspekty těchto témat a má zkušenosti s projekty pro finanční i nefinanční instituce. 

Radka Babjaková
Radka je Senior Associate ve forenzním týmu Deloitte Česká republika. Absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získala titul LL.M. z programu Forenzní vědy, kriminologie a právo na Maastrichtské Univerzitě. V minulosti působila také v týmu Banking & Finance Deloitte Legal. Radka se specializuje zejména na oblast opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu, a má zkušenosti s projekty pro významné finanční instituce, fintech společnosti, provozovatele hazardních her a developerské společnosti. Tyto projekty byly zaměřeny zejména na přípravu hodnocení rizik, rozdílových analýz a implementaci AML/CFT opatření.

Marie Vichrová

Marie působí ve společnosti Deloitte Advisory jako Senior Associate a uplatňuje své praktické zkušenosti s bankovními procesy. Ty získala v největší české bance, kde se přes prvotní pozici bankovního poradce vypracovala na pozici AML officera. V rámci své činnosti se zde podílela na klíčových projektech v oblastech AML, KYC, FATCA a CRS, především na implementaci požadavků regulace do procesů a systémů, ale i samotnému reportingu. Součástí náplně její práce bylo i poskytování metodické podpory zaměstnancům banky při komunikaci s klienty.
V Deloitte se Marie věnuje poskytování poradenství zejména v oblasti CRS a optimalizaci FATCA a CRS procesů. Dále se podílí na našich AML/CFT/sankčních projektech v ČR i jiných státech EU.


Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.