Live stream

Jak čelit úskalím účetní závěrky dle IFRS za rok 2020 (akce již proběhla)

location Online 25. 11. 2020, 9:00

Zveme Vás na podzimní seminář společnosti Deloitte zaměřený na oblast Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS), který se tentokrát uskuteční v podobě live streamu.

Poskytneme Vám přehled standardů a interpretací, které jsou povinně účinné od 1. ledna 2020, a upozorníme na hlavní změny a jejich dopad na účetní závěrku za rok 2020. Podíváme se také na již vydané novinky, jež jsou účinné od 1. ledna 2021 a později. V krátkosti přiblížíme povahu změn, takže budete schopni identifikovat, zda se ta či ona změna může týkat právě Vaší společnosti. Dozvíte se také, kolik času Vám zbývá na jejich případnou implementaci.

Podrobněji se podíváme na problémy, se kterými se můžete při sestavování účetní závěrky za rok 2020 setkat. Zaměříme se na dopad epidemie COVID-19 na účetnictví a výkaznictví dle IFRS.

Upozorníme Vás také na chyby, na něž naši auditoři nejčastěji naráželi při auditech účetních závěrek dle IFRS za rok 2019. Pozornost zaměříme i na často chybějící zveřejnění informací v přílohách.

Live stream můžete absolvovat z pohodlí Vašeho domova nebo kanceláře. Stačí, když se připojíte k internetu.

V průběhu semináře budete moci pokládat našim lektorům písemné dotazy. Po jeho skončení získáte přístup k záznamu prezentace, díky němuž se budete moci k semináři kdykoliv vrátit.

Všichni přihlášení účastníci on-line semináře obdrží před jeho konáním prezentaci.

Program

Budeme se zabývat zejména těmito tématy:

  • Přehled standardů a interpretací účinných od 1. 1. 2020 a změn, které přináší
  • Novinky v IFRS účinné od 1. 1. 2021 a později
  • Dopad epidemie COVID-19 na účetnictví a výkaznictví
  • Časté chyby ve výkazech a nedostatečná zveřejnění v příloze v roce 2019
  • Prostor pro dotazy 

Pro koho je seminář určen?

Seminář je určen především účetním, ekonomům a finančním manažerům projektů spojených s IFRS, ale také všem, kteří se chtějí o IFRS dozvědět víc.

Přednášející

Soňa Plachá, senior manažerka v oddělení auditu
Tomáš Kachlík, manažer v oddělení auditu
Martin Trnovec, projektový manažer v oddělení auditu

Odkaz pro sledování Vám bude zaslán před konáním live streamu.


Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.