Seminář

Aktuality v českém účetnictví | Plzeň (akce již proběhla)

location Plzeň 9. 12. 2021, 9:00

Rádi bychom vás pozvali na náš tradiční podzimní seminář, který letos uspořádáme jak v prezenční formě ve čtyřech městech, tak i ve formě live streamu. Můžete si tak zvolit formát, který vám bude více vyhovovat.

Během semináře vás seznámíme se změnami v účetní a související legislativě a probereme také změny v připravované koncepci nové účetní legislativy 2020–2030. Připomeneme účtování vládních podpor a garancí určených na podporu ekonomiky v souvislosti s pandemií covidu-19.

Zmíníme i další problematické oblasti, se kterými se můžete při přípravě účetní závěrky za rok 2021 setkat. Chybět nebudou ani daňové novinky s dopadem na účetní závěrku společností.

Prezenční forma – v Praze, Brně, Ostravě a Plzni

Výhodou prezenční formy semináře je možnost osobně diskutovat s našimi odborníky, kteří vám i letos budou plně k dispozici. Během přestávek pro vás bude připraveno občerstvení, těšit se můžete i na společný oběd. Pro vaše bezpečí chceme udělat maximum, a proto jsme oproti minulým ročníkům přesunuli místo konání akce do větších prostor a současně jsme snížili kapacitu seminářů.

On-line forma (live stream)

On-line seminář můžete absolvovat z pohodlí vašeho domova nebo kanceláře. Stačí, když se připojíte k internetu. V průběhu semináře budete moci pokládat našim lektorům písemné dotazy. Po jeho skončení získáte přístup k záznamu prezentace, díky němuž se budete moci k semináři kdykoliv vrátit.

Všichni přihlášení účastníci on-line semináře obdrží před jeho konáním prezentaci.

Program

  • Změny v účetní a související legislativě platné od 1. ledna 2021 či později
  • Novela zákona o obchodních korporacích – problémy z praxe
  • Koncepce nové účetní legislativy 2020–2030
  • Dopad vládních podpor a opatření zavedených v souvislosti s covidem-19 na účetní závěrku
  • Vybrané problematické oblasti při přípravě účetní závěrky za rok 2021
  • Aktuální změny a trendy ve zdaňování společností
  • Změny v oblasti DPH

Pro koho je seminář určen?

Seminář je určen především účetním, ekonomům a finančním manažerům, kteří připravují účetní závěrku podle české účetní legislativy a souvisejících daňových a právních předpisů nebo jsou s její přípravou jinak spojeni. Seminář je vhodný také pro všechny, kdo se chtějí o českém účetnictví a daňových i právních novinkách dozvědět více.

Časový rozvrh

08:30 – 09:00 Registrace
09:00 – 12:30 Seminář a diskuse
12:30 – 13:00 Oběd

Přednášející

Seminář povedou odborníci z oddělení auditu společnosti Deloitte.


Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.