Workshop

Data Science - Intermediate

location Praha 2. 2. 2021, 9:00
+ Přidat do kalendáře

Posuňte své analytické schopnosti na další level

Máte analytický „mindset“? Už nyní ve své práci často pracujete s daty, ať už v rámci nějaké SQL databáze, v Excelu nebo v Tableau? Rádi byste se posunuli dál a začali pracovat na komplexnějších projektech? Pokud ano, pak je Data Science Akademie přímo pro vás.

Obsah a jazyk školení přizpůsobíme na míru účastníkům. Budou-li přihlášeni anglicky mluvící účastníci, školení se bude konat v anglickém jazyce. Školicí materiály jsou zpracovány pouze v angličtině.

Jak to bude probíhat?

 • V průběhu 2 týdnů budeme společně řešit reálný byznysový problém/projekt.
 • Zdokonalíte své znalosti v SQL, získáte vhled do jazyku Python a jeho role při řešení pokročilejších úloh a naučíte se využívat Tableau pro vizualizace.
 • Pracovat budete v rámci uživatelsky přívětivé platformy Keboola.
 • Na rozdíl od on-line kurzů, které se soustředí na výuku dílčích znalostí a dovedností, v DS Akademii se naučíte, jak všechny tyto poznatky využít v rámci jednotného workflow při řešení reálného problému.
 • Budete mít možnost průběžné osobní konzultace s lektory.

Co si ze školení odnesete?

 • Získáte řadu klíčových znalostí a dovedností pro řešení komplexních datových projektů způsobem end-to-end.
 • V SQL databázi si budete umět připravit a předzpracovat data.
 • S pomocí programovacího jazyka Python se naučíte rychle zorientovat v datech, posoudit jejich relevanci pro zadaný byznysový problém a provést potřebné datové transformace.
 • S pomocí stejných nástrojů dokážete aplikovat klastrovou analýzu a vybrané binární klasifikátory a budete umět posoudit kvalitu výsledných datových modelů ze statistického i byznysového hlediska.
 • Budete znát postupy, jak odladit hyperparametry datových modelů a jak ošetřit výrazný nepoměr predikovaných kategorií.
 • Budete vědět, jak vytvořené modely nasadit v byznysové praxi a jak je použít na nová data.
 • Budete znát základní principy datových vizualizací v Tableau.

D-S Akademie je určena pro ty, kteří se chtějí v oblasti data science posunout z úrovně začátečník na úroveň středně pokročilý/á. Pro absolvování kurzu jsou nutné základy v oblasti SQL a projití online tutoriálu na základy Pythonu (Např. Learn the Basics na https://www.learnpython.org/). Svou úroveň si otestujte v jednoduchém testu, který lze stáhnout zde. Rádi vám doporučíme, jak si případně znalosti před začátkem kurzu doplnit.

Přednášející:

Pavel Milička, Analytics Information Management, Deloitte
Expert na využívání machine learningu, prediktivního modelování, datových analýz a datové vizualizace v rámci komplexních projektů.

Jan Šutka, Analytics Information Management, Deloitte
Expert v oblasti zpracování dat, datových analýz a následné vizualizace. Podílel se na projektech v oblastech e-commerce, automotive, maloobchod, telekomunikace či služby.

Eliška Valterová, Data Visualization Lead, Deloitte
Špičkový expert v oblasti vizualizace dat, tvorby dashboardů a business intelligence. Má za sebou více jak 6 let zkušeností na projektech v oblastech e-commerce, marketingu a financí.

Termín konání: 2.2.-10.2.2021, 4 lekce od 9:00 do 16:00 v těchto termínech: 2.2., 3.2. a 9.2., 10.2.2021.
Místo konání: Deloitte, Churchill I, Italská 2581/67, Praha 2
Účastnický poplatek: 17 000 Kč + 21% DPH, 20 570 Kč vč. DPH.

Datovou infrastrukturu poskytne společnost Deloitte; účastníci školení musí mít k dispozici pouze vlastní notebook, na kterém budou pracovat na zadaných úkolech.