Workshop

Nová oznamovací povinnost DAC 7 v praxi (akce již proběhla)

location Praha 13. 9. 2022, 9:00

Workshop pro e-shopy, online tržiště, carsharingové služby a další digitální platformy

Již za několik měsíců vstoupí v platnost novela zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní DAC 7. Co to bude v praxi znamenat pro všechny, kteří poskytují nemovité věci, dopravní prostředky, osobní služby nebo prodávají vybrané zboží prostřednictvím online platforem či sami jsou takovou platformou? To zjistíte na našem workshopu.

Evropská komise předložila směrnici DAC 7, jejímž cílem je identifikovat subjekty generující zisk přes digitální platformy a zabezpečit jejich řádné zdanění. V praxi to znamená, že od 1. ledna 2023 budou mít digitální platformy (e-shopy, online tržiště, ubytovací a carsharingové služby a prodejci, kteří s těmito subjekty spolupracují) novou reportovací povinnost a budou muset sbírat informace o svých prodejcích a ty dále reportovat. 

Novelou by se měli zabývat i prodejci, kteří své zboží či služby nabízejí přes online platformy a tržiště – předmětem oznámení jsou totiž také jejich prodeje a obchodní aktivity. Tyto informace posléze využívá finanční úřad pro svou kontrolní činnost.

Sběr dat začíná 1. ledna 2023, první report se podává v lednu 2024, času tedy není nazbyt. Za nesplnění těchto povinností hrozí provozovatelům vysoké pokuty, zápis na seznam nespolupracujících platforem či dokonce zákaz činnosti. 

S Deloitte máte příležitost se na tuto novou informační povinnost připravit. Sestavili jsme pro vás workshop, který povedou zástupci daňového, právního a daňově technologického oddělení Deloitte. Ti s vámi prodiskutují vaše konkrétní situace, jak správně určit, kterých aktivit se to týká, kterých prodejců a jak sbírat a následně získávat požadovaná data ze systémů. Společně s vámi stanoví plán, jak dál postupovat a identifikují případná slabá místa.

Vybrat si můžete ze dvou variant workshopů, a to menšího skupinového workshopu pro zástupce z různých společností, kde budete mít příležitost zároveň navnímat přístup a zkušenosti ostatních, nebo individuální workshop šitý na míru přímo pro vaši společnost.

Přednášející:

Alena Wágner Dugová, senior manažerka z právního oddělení
Michaela Kučerová, senior manažerka z daňového oddělení
Jaroslav Beneš, ředitel z oddělení daňových technologií
Vuk Djukič, manažer z právního oddělení

První pomoc s DAC 7

Nejste si jistí, jestli je tato oznamovací povinnost relevantní i pro vás či jaká pravidla a výjimky budou platit s ohledem na konkrétní činnosti, ať už jste platforma, nebo prodejce? Kontaktujte nás, zúčastněte se našeho workshopu, na němž se na problematiku DAC 7 podíváme z daňového i právního pohledu a nabídneme pro vás řešení na míru.

Michaela Kučerová
mkucerova@deloittece.com
+420 730 595 617

Alena Wágner Dugová
adugova@deloittece.com
+420 734 691 493


Akce není určena pro poradce ani pro zaměstnance společností podnikajících v poradenství. Deloitte si vyhrazuje právo určit seznam účastníků.