Seminář

Úvod do zpracování přirozeného jazyka (NLP) (akce již proběhla)

location Online 22. 6. 2023, 9:00

Co je to Natural Language Processing (NLP, česky zpracování přirozeného jazyka) a proč o této technologii slýcháme v posledních měsících a letech stále častěji? Jaké jsou možnosti zpracování textových dat a jak je lze uplatnit přímo ve firemních procesech?

V úvodním semináři k NLP si ukážeme, kde všude se dnes a denně potkáváme s touto technologií, jaké jsou hlavní úlohy a aktivity, v rámci, kterých lze využít, a jak NLP obecně pomáhá dělat firmy efektivnější a zákazníky spokojenější.

Předchozí znalosti ani technické vzdělání nejsou potřeba, kurz je určený pro všechny, kteří si chtějí rozšířit své obzory.

Co se naučíte?

  • Zjistíte, co je to NLP a s jakými daty pracuje
  • Poznáte, co všechno NLP dokáže i na co si dát pozor
  • Ukážeme konkrétní příklady využití NLP v businessu

Co vás čeká?

Náš kurz je koncipován jako jednorázový seminář, který vás uvede do problematiky NLP a poskytne vám všeobecný přehled bez zabíhání do technických podrobností.

Obsah a jazyk školení přizpůsobíme na míru účastníkům. Školicí materiály jsou zpracovány pouze v angličtině.

Na seminář můžete volitelně také navázat detailním technickým školením, kde si nejvýznamnější metody NLP osvojíte a sami vyzkoušíte na různých datech. V případě zájmu o toto technické školení nás prosím kontaktujte na: zrekova@deloittece.com.

Přednášející

Kristýna Tomšů, AI & Data, Deloitte
Expertka na zpracování přirozeného jazyka a analýzu nestrukturovaných textových dat. V rámci Deloitte se podílela např. na vývoji nástroje monitorujícího novinové zprávy ve více než 50 jazycích či metodickém porovnání předních chatbotích platforem.

Termín konání: 22. 6. 2023, od 9:00 do 10:30
Místo konání: Online (MS Teams)
Účastnický poplatek: 1 500 Kč + 21% DPH, 1 815 Kč vč. DPH